OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW DLA DOMU I FIRMY GIWICE

BIOLOGICZNE I EKOLOGICZNE OCZYSZCZALNIE


Jednorodzinne domy idealnie nadają się do montażu ekologicznych oczyszczalni ścieków. Decydująć się na tego typu rozwiązanie konieczna jest znajomość stanu lustra wód podziemnych, powierzchnia działki, przepustowość gruntów oraz potrzebny jest projekt uwzględniający budynki i oczyszczalnie sąsiadków. Gdyby zaszła sytuacja w której grunt jest nieprzepuszczalny konieczny jest drenaż rozsączający. O konkrety prosimy pytać osobiście.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska sprawdzamy grunt wykonując minimum dwa odwierty na głębokość minimum 1,5m. Następnie wykonujemy badanie gruntu wraz z pobraniem próbek wysyłanych do labolatorium. Wykonujemy również test perkolacyjny, który w prostym tego słowa znaczeniu oznacza zalenie odwiertu wodą i badanie czasu wsiąkania płynu w grunt.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym dostosowane są do obiektów w których liczba mieszkańców nie przekracza 22 osób. Podczas montażu ogranicza nas tylko powierzchnia działki, ponieważ grunt o słabez przepuszczalności wody wymaga drenażu oraz zupełnie nowego podłoża. Posiadamy doświadczenie na terenie Gliwic, Knurowa i Pyskowic. Oczyszczenie ścieków zachodzi tu za pomocą procesu sedymentacji i flotacji zanieczyszczeń oraz rozkładu beztlenowego w osadniku gnilnym. Następnie ścieki trafiają do specjalnego reaktora biologicznego, w którym są oczyszczane przez bakterie tlenowe występujące na złożu biologicznym.

Tunele rozsączający Są to urządzenia służące do rozsączania wód opadowych nagromadzonych z pobliskich dachów, parkingów. Cały proces rozpoczyna się od nagromadzenia wody deszczowej lub pochodzącej z przydomowej oczyszczalni w zbiorniku. Następnie woda ta zaczyna powoli rozsączać się do gruntu.

Studnie chłonne Studnie chłonne odpowiadają za odprowadzanie oczyszczonych ścieków i wód opadowych do gruntu. Woda opadowa, która spada z dachu odprowadzana jest rurą kanalizacyjną do systemu rozsączania natomiast ścieki pochodzące z oczyszczalni biologicznych trafiają do studni chłonnej, gdzie są rozsączane lub też oczyszczane w gruncie. Po dokonanej filtracji ścieki trawiają do gruntu przez dno i otwory w ścianach.

Oferowane przez nas przydomowe oczyszczalnie ścieków są w pełni zgodne z wymogami prawnymi. Wszystkie potrzebne warunki do rozpoczącia pracy ustalamy przed przyjęciem zlecenia. Gdyby byla taka potrzeba możemy zaprezentować powstałą juz oczyszczalnie w celach prezentacyjnych

Nasi specjaliści obsługują klientów z całego woj. śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:
Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin,Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. Pracujemy również w Małopolsce i Opolskim: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów, Trzebinia i Opole.

Co należy sprawdzić przed montażem oczyszczalni?


  • Stan prawny działki
  • Warunki zabudowy
  • Dojazd i granice działki
  • Topografia działki
  • Uzbrojenie działki
  • Historię terenu