PRZEMYSŁOWE STUDNIE I OCZYSZCZALNIE

Usługi dla rolnictwa, hoteli i deweloperów


Studnie przemysłowe znajdują zastosowanie w przemyśle rolniczym, w sektorze produkcyjnym, do obsługi terenów takich jak gminy czy miasta. Oferujemy odwierty i montaż studni przemysłowych na terenie całego kraju. Obsługa zlecenia jest kompleksowa i obejmuje wszelkie niezbędne do powstania i montażu studni czynności. Na swoim koncie mamy wiele udanych realizacji, do których możemy zaliczyć studnie osiągające 100 m3 na godzinę, jak również odwierty do 3000 metrów głębokości.

Zajmujemy się każdym zleceniem, dotyczącym wykonania studni przemysłowej. Średnicę otworu studziennego dobieramy do jej głębokości. Zdobyte przez lata działalności doświadczenie i szeroka wiedza techniczna pozwalają na perfekcyjne wykonanie każdej realizacji w oparciu o autorskie rozwiązania technologiczne. Teren nie stanowi dla nas problemu, niezależnie od jego specyfiki. Zlecenia wykonujemy zarówno na terenie nizinnym, jak i na terenach górskich. Specjalizujemy się w odwiertach geotermalnych oraz w montażu studni głębinowych bez względu na niedogodności terenu.

Dzięki doświadczeniu, wiedzy i profesjonalnemu sprzętowi jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, związanemu z wykonaniem studni czy też odwiertu. Nasimi klientami byli rolnicy, którzy potrzebowali studni do nawadniania swoich pól rolniczych i sadów. Przemysł chemiczny, spożywczy i firmy produkujące wodę źródlaną oraz mineralną. Warto podkreślić, że oferowane usługi mają charakter kompleksowy, a zatem obejmują montaż wszelkich systemów oczyszczających wraz z uzdatnianiem wody. Ponadto zajmujemy się całością prac; od wykonania projektu wymagań prawnych, lokalizacji, projektu studni przemysłowej po profesjonalne i fachowe doradztwo na każdym etapie przedsięwzięcia. Doradzamy także w kwestiach finansowych, proponując korzystanie z dostępnych w zakresie budowy studni przemysłowej dofinansowań z Unii Europejskiej.

Wykonujemy wszystko od projektu wymagań prawnych, lokalizacji oraz projektu studni przemysłowej. Montujemy studnie o wysokiej wydajności, sięgającej nawet do 180 m3 na godzinę. Decyzja o wykonaniu takiej studni stanowi doskonałą inwestycję.

Studnie przemysłowe o szerokiej średnicy

Zasilenie pól rolnych wodą gruntową wymaga odpowiednich rozwiązań. Dysponujemy usługą, która odpowie na Państwa potrzeby w tym zakresie. Szerokie ujęcia wód głębinowych do 35 m głębokości wykonamy średnicą 120 cm, co jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy zainteresowani są szerokim otworem dla płytkich wód gruntowych. Mamy doświadczenie w wykonywaniu tego typu realizacji. Opracowaliśmy autorskie technologie, które doskonale sprawdzają się podczas czynności wykonawczych.

Studnie przemysłowe głębokie

Metody, jakimi dysponujemy podczas pracy, tj. elektrooporowe, sejsmiczne oraz magnetolumetryczne pozwalają na poszukiwanie wody na dużych głębokościach. Na podstawie przekrojów geologicznych gruntu bez problemu jesteśmy w stanie różnicować poszczególne złoża wód głębinowych, znajdujące się w gruncie, a co za tym idzie dokonać analizy i wybrać optymalne rozwiązanie. Rury wiertnicze wykonane są ze specjalnego stopu metali i mają dużą średnicę, nie są to standardowe rury
PCV-U. Wszystkie czynności dostosowujemy do konkretnej sytuacji i warunków. Większość otworów wykonujemy metodą na płuczkę. Niekiedy jednak sytuacja wymaga innego postępowania. Istnieje wówczas możliwość podłączenia kilku kompresorów, tłoczących powietrze celem wydobycia urobku na powierzchnię. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku przewarstwienia skał. Wyróżniamy się z pewnością dzięki innowacyjnemu systemowi betonowania każdej z warstw. Stosujemy także specjalne przemysłowe pompy, które mogą przepompowywać nawet do kilkuset metrów sześciennych na godzinę, co zapewnia niezwykle wysoką wydajność studni. Aby uzyskać wodę jak najlepszej jakości, możemy również odciąć niektóre pokłady wód głębinowych. Umożliwia to uzyskanie tej o najwyższej możliwej jakości. System montujemy zazwyczaj w osobnym budynku wraz ze stacją uzdatniania wody. Jest to bardzo wygodne i cenione przez użytkowników rozwiązanie.

O zaletach usług i bogatej ofercie można przekonać się na terenie całej Polski, ale i w niektórych krajach Europy. Autorskie technologie, wieloletnie doświadczenie oraz poszerzana wciąż wiedza pomagają nam w efektywnym poszukiwaniu wód podziemnych. Profesjonalne pompy głębinowe doskonale sprawdzają się w przypadku wydobywania wody z poziomu kilkuset metrów. Rozległa i specjalistyczna wiedza to coś, co nas wyróżnia. Dzięki temu potrafimy dokonać analizy terenu i znajdujących się w nim wód głębinowych oraz możemy podjąć się wykonania zlecenia nawet na wyjątkowo trudnym terenie. Profesjonalny sprzęt pozwala na wykonywanie zróżnicowanych zleceń, od studni przemysłowych o szerokich otworach po studnie przemysłowe głębokie. Do każdego zadania podchodzimy w sposób indywidualny i dopasowujemy optymalne rozwiązania. Najnowsze technologie wiercenia, opracowywane przez specjalistów w swej dziedzinie zapewniają bezpieczeństwo realizacji, zarówno pod kątem ekologii i środowiska, jak i czystości wody.

Działamy na terenie całej Polski i w niektórych częściach Europy, oferując usługi w zakresie wydobywania wód głębinowych, odwiertów geotermalnych i montażu studni głębinowych. Kompleksowa obsługa obejmuje nie tylko czynności wykonawcze, ale i fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji. Zachęcamy do kontaktu!

Biologiczne oczyszczalnie ścieków dla rolnictwa, hoteli, osiedli

Przeważnie wykonujemy oczyszczalnie biologiczne dla osiedli domków. Posiadamy rówież doświadczenie w montażu dla osiedli bloków, domów weselnych i hoteli - gdzie jest nieregularna praca urządzeń. Przemysłowe oczyszczalnie są zaprojektowane nawet do kilku tysięcy użytkowników. Wysoka skuteczność technologii obrotowej opiera się na złożach biologicznych i procesie filtracji. Kompaktowa budowa i system dawkowania zapewnia najwyższą jakość oczyszczania.

studnie głębinowe
studnia gliwice
wiercenie studni
szukanie wody Gliwice


Co należy sprawdzić przed zakupem działki?


  • Stan prawny działki
  • Warunki zabudowy
  • Dojazd i granice działki
  • Topografia działki
  • Uzbrojenie działki
  • Historię terenu