GEO-TEST Oferta

Badania geologiczne

Zajmujemy się badaniami geotechnicznymi, geologicznymi i hydrogeologicznymi obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych na terenie całego Śląska.
Posiadajac maszyny najwyższej klasy jesteśmy w stanie sporządzić dokumentację, która składa się z różnego typu wykresów, przekrojów i obliczeń. Aktualnie nasza firma wyposażona jest w 3 wiertnice samochodowe dzięki czemu możemy pracować na każdym terenie. Posiadamy również wiertnicę
i sondę ręczną która idealnie sprawdza się w trudno dostępnych miejsach.

Dla domów jednorodzinnych do pozwolenia na budowę wymagana jest opinia geotechniczna, zgodna z ustawą z 2012 roku. Nasza firma wykonuje trzy otwory których głębokość dochodzi do 5 metrów w zależności od podpiwniczenia budynku. Badania tego typu najlepiej wykonać przed dokonaniem zakupu aby uniknąć późniejszych nieprzyjemności takich jak, wypustki skalne lub niespodziewane lustro wody.

Poniżej przedstawiamy usługi świadczące przez Nasza firmę:

 • Przygotowanie projektów robót geologicznych.
 • Zaprojektowanie piezometrów.
 • Projektowanie charakterystyk studni.
 • Projektowanie wymienników pod pompy ciepła.
 • Dokumentacja wórd opadowych gruntu.
 • Opinia oczyszczalni ścieków przy domostwie.
 • Opinia dotycząca poziomu zanieczyszczenia wody.
badania geotechniczne

Geotechnika, opinie geotechniczne

Geotechnika są to badania wykonywane aby określić warunki gruntowo-wodne podłoża na terenie przeznaczonym pod inwestycje. Fundamenty na których opiera się cała konstrukcja budynku współgrają z podłożem gruntowym, przez co badania geotechniczne są bardzo ważnym elementem podczas projektowania fundamentów oraz planowania podpiwniczenia.

Decydując się na budowę bez wcześniejszych badań często dochodzi do spękań ścian, osadzania się posadzec oraz zawilgoconych piwnic. W najgorszym przypadku może dojść nawet do zawalenia się budynku.

Badania geotechniczne dzielą się na trzy etapy:
 • Przeprowadzanie badań wstępnych.
 • Badania podczas budowy.
 • Sprawdzenie wyników badań podczas użytkowania budynku.
geotechnika badania gliwice
badania geotechnika i geologia gliwice

Hydrogeologia, opinie hydrogeologiczne


Jako firma zajmujemy się badaniami hydrogeologicznymi działek przeznaczonych pod budowę. Sporządzone przez nas opinie wykorzystywane są pod budowę domów, studni, obiektów przemysłowych a nawet stacji benzynowych. Z setek powstałych podczas badań pomiarów oraz wykresów przygotowywujemy konkluzę, dzięki której nasz klient może rozpocząć budowę.
Nabyte przez lata doświadczenie oraz wyspecjalizowany sprzęt pozwala nam na wykonanie zleceń w wyznaczonym terminie.

hydrogeologia śląsk
badania hydrologiczne

Badania zanieczyszczenia gruntu


Od 2002 roku każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek rekultywacji zanieczyszczonych gruntów. Każda próba niedokonania rekultywacji jest karana grzywną.
W przypadku gdy sprzedawca zanieczyszczonej nieruchomości nie został zobowiązany do rekultywacji przed jej sprzedażą, obowiązek ten przechodzi na nowego nabywcę. Aby uniknąć tego typu sytuacji przed zakupem działki należy wykonać badania geologiczne. Gdy tylko jakiś wskaźnik zanieczyszczenia jest nieodpowiedni można w każdej chwili wycofać się z zakupy nieruchomości.

Pomiary skażeń gruntów oraz wód podziemnych polegają na pobraniu próbki z terenu która trafia do labolatorium. Sprawdzenie jakości gleby przed jej zakupem pozwala uniknąć dużych kosztów związanych z utylizacją grunu.


Badanie w naszej firmie obejmuje:

 • Sprawdzenie wpływu gruntu oraz wody na beton.
 • Wykrycie metali ciężkich w podłożu.
 • Określenie stężenia wszystkich substancji na życzenie klienta.

Studnie głębinowe i abisyńskie


Posiadanie własnej studni niesie za sobą same korzyści. Koszt wody wywierconej studni spada aż do 70gr za 1m3.Jesteśmy firmą która na rynku zajmującym się wierceniem studni jest od ponad 10 lat. Usługa nasza obejmuje nie tylko sam odwiert lecz również montaż pomp i filtrów oraz przyłącza do obiektu.

Studnie głębinowe

Tego typu studnie polecane są gospodarstwom które potrzebują zasoby wodne o dużej wydajności. Odwiert takich studni wykonany musi być na głębokości od 20 do 60 metrów. Głębokość wydobycia wody wpływa znacząco na zmieniejszenie zanieczyszczenia.

Studnie abisyńskie

Są to studnie idealnie pasujące do małych gospodarstw, działek na których woda znajduje się na poziomie 10-12m. Abisynka ma służyć jako dodatkowe źródło wody. Przez niski poziom odwiertu pobierana jest woda gruntowa lub zaskórna, która z reguły nie jest najczystsza.
Powstanie studni głębinowej krok po kroku:
 • Sprawdzenie na jakim poziomie znajduję się woda gruntowa.
 • Wykonanie odwiertu o średnicu 17cm.
 • Obsypka żwiru potrzebnego do filtracji.
 • Montaż filtrów do uzdatniania wody.
 • Podłączenie rur studzienkowych.
 • Zamontowanie pompy, zbiorników oraz przyłącza instalacji sanitarnej.
W celu poznania kosztów wykonania studni prosimy o kontakt, ponieważ wysokość ceny jest sprawą indywidualną. Zależy ona między innymi od:
-Lokalizacji
-Budowy geologicznej
-Technologi użytej podczas odwiertu studni
studnia gliwice
badania geotechniczne śląsk
studnie głębinowe
wiercenie studni

Gruntowe pompy ciepła


Montaż pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla osób które chcą uniknąć opłat za ogrzewnie domu zimą. Przy dzisiejszej technologi pompy ciepła działają bezobsługowo a do tego są w pełni bezpieczne dla środowiska. O tego typu montażu najlepiej pomyśleć podczas projektowania domu aby uniknąć konieczności bydowy komina lub przyłącza gazu. Zapewniamy doradzstwo przy wykonaniu pompy bez względu czy klient chce ją zamontować w domu jednorodzinnym czy dla obiektów przedsiębiorstwa. Zamontowana pompa jak i jej montaż jest objęty gwarancją.

pompy gruntowe gliwice guntowa pompa ciepła gliwice

Montaż takiej pompy można opisać w kilku krokach:
 • Sprawdzenie działki budowlanej
 • Zaprojektowanie instalacji grzewczej
 • Wykonanie odwieru
 • Połączenie przewodów wraz z zamontowaniem pompy ciepła
 • Uruchomienie sprzętu i przeprowadzenie testów

Zdajemy sobie sprawę, że zakup takiej pompy to bardzo duży wydatek, lecz nie ma się co martwić ponieważ w celu dofinanowania na urządzenie grzewcze anty-smogowe można zgłosić się do takich instytucji jak: Urząd Miasta/Urząd Gminy, Narodowy Fundusz Ochorony Środowika i Gospodarki Wodnej. Można ubiegać się o pomoc również z funduszy europejskich.
Oprócz swojej ceny oferowanie przez nas pompy nie mają żadnych wad, lecz szereg zalet:
 • Energooszczędność
 • Klimatyzacja latem
 • Długo żywotność+Gwarancja
 • Ekologia
pompy ciepła montaż pomp

Przydomowe oczyszczalnie ścieków


Jednorodzinne domy idealnie nadają się do montażu ekologicznych oczyszczalni ścieków. Decydująć się na tego typu rozwiązanie konieczna jest znajomość stanu lustra wód podziemnych, powierzchnia działki, przepustowość gruntów oraz potrzebny jest projekt uwzględniający budynki i oczyszczalnie sąsiadków. Gdyby zaszła sytuacja w której grunt jest nieprzepuszczalny konieczny jest drenaż rozsączający. O konkrety prosimy pytać osobiście.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska sprawdzamy grunt wykonując minimum dwa odwierty na głębokość minimum 1,5m. Następnie wykonujemy badanie gruntu wraz z pobraniem próbek wysyłanych do labolatorium. Wykonujemy również test perkolacyjny, który w prostym tego słowa znaczeniu oznacza zalenie odwiertu wodą i badanie czasu wsiąkania płynu w grunt.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym dostosowane są do obiektów w których liczba mieszkańców nie przekracza 22 osób. Podczas montażu ogranicza nas tylko powierzchnia działki, ponieważ grunt o słabez przepuszczalności wody wymaga drenażu oraz zupełnie nowego podłoża. Oczyszczenie ścieków zachodzi tu za pomocą procesu sedymentacji i flotacji zanieczyszczeń oraz rozkładu beztlenowego w osadniku gnilnym. Następnie ścieki trafiają do specjalnego reaktora biologicznego, w którym są oczyszczane przez bakterie tlenowe występujące na złożu biologicznym.

Tunel rozsączający Są to urządzenia służące do rozsączania wód opadowych nagromadzonych z pobliskich dachów, parkingów. Cały proces rozpoczyna się od nagromadzenia wody deszczowej lub pochodzącej z przydomowej oczyszczalni w zbiorniku. Następnie woda ta zaczyna powoli rozsączać się do gruntu.

Studnie chłonne Studnie chłonne odpowiadają za odprowadzanie oczyszczonych ścieków i wód opadowych do gruntu. Woda opadowa, która spada z dachu odprowadzana jest rurą kanalizacyjną do systemu rozsączania natomiast ścieki pochodzące z oczyszczalni biologicznych trafiają do studni chłonnej, gdzie są rozsączane lub też oczyszczane w gruncie. Po dokonanej filtracji ścieki trawiają do gruntu przez dno i otwory w ścianach.

Oferowane przez nas przydomowe oczyszczalnie ścieków są w pełni zgodne z wymogami prawnymi. Wszystkie potrzebne warunki do rozpoczącia pracy ustalamy przed przyjęciem zlecenia. Gdyby byla taka potrzeba możemy zaprezentować powstałą juz oczyszczalnie w celach prezentacyjnych

przydomowa oczyszczalnia ścieków

Co należy sprawdzić przed zakupem działki w Gliwicach i Knurowie?


 • Stan prawny działki
 • Warunki zabudowy
 • Dojazd i granice działki
 • Topografia działki
 • Uzbrojenie działki
 • Historię terenu