OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW OLKUSZ

BIOLOGICZNE I EKOLOGICZNE OCZYSZCZALNIE


Oczyszczalnie przydomowe, oraz tym podobne obiekty wodno – kanalizacyjne, posiadają szereg wymogów oraz instrukcje, którą trzeba dobrze wypełnić. Wiele z tych wymogów określonych jest w rozporządzeniach wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Wszystkie z nich są przez nas pieczołowicie respektowane, tak by finalna praca spełniała wszystkie formalne zasady.

Jedną z ważniejszych rzeczy, jest lokalizacja samego urządzenia, które chcemy zamontować. Odległość od budynku, który ma być obsługiwany, powinna być jak najmniejsza. Przy odległości powyżej 20 metrów, mogą wyniknąć komplikacje związane z wychładzaniem się ścieków, za co za tym idzie – odkładaniem się tłuszczu w rurach, które zmniejszają w nich przepływ. W przypadku gdy nie mamy innego wyboru i odległość oczyszczalni będzie spora – zaleca się zawsze izolacje rur, by utrzymać odpowiednią temperaturę. Jednak nie tylko wychłodzenie ścieków jest czynnikiem wpływającym na odległość. Przepisy regulują też że oczyszczalnia musi znajdować się minimum 15 metrów od studni, 2 metry od granicy działki, 1,5 metra od innych rurociągów, i niecały metr od przewodów elektrycznych. Tylko spełniając wszystkie te wytyczne możemy mieć pewność, że klient będzie zadowolony i nie będzie miał żadnych komplikacji związanych z pozwoleniami.

Po dobrym zaprojektowaniu oczyszczalni i uzyskaniu pozwoleń, można przejść do montażu. Przy montażu należy postępować zgodnie z instrukcją, bo tylko wyłącznie ona jest gwarancją tego, że cały system będzie działał poprawnie. Miejsce w którym ma być zamontowana oczyszczalnia, należy dobrze oznaczyć i oczyścić. Sam zbiornik nie wymaga specjalnego obmurowania czy fundamentów, jedyne co należy spełnić, to osadzić w suchych warunkach. Miejsce wykopane pod zbiornik musi być pozbawione przeróżnych kamieni, cegieł i innego gruzu, ponieważ takie przedmioty mogą uszkodzić zbiornik. Po posadowieniu zbiornika podłącza się całą resztę rur i sprzętu.
Przy dobrym zaplanowaniu sam montaż oczyszczalni nie jest więc niczym skomplikowanym. Doświadczona firma jest w stanie to wykonać bardzo sprawnie, bez komplikacji.

W wielu głowach może się jednak pojawić pytanie po co właściwie robić taką przydomową oczyszczalnie. W mieście Olkusz posiadamy doświadczenie w badaniach i montażu oczyszczalni. Oczywiście jeśli mamy połączenie z kanalizacją miejską, jest to w większości przypadków nonsensem. Jeśli jednak mieszkamy w domku jednorodzinnym, lub jesteśmy posiadaczami innego budynku, na przykład przemysłowego gdzie potrzebujemy infrastruktury wodno – kanalizacyjnej – to taka własna oczyszczalnia jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Zalety płynące z tego rozwiązania, to przede wszystkim oszczędność, oraz powódki ekologiczne. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to przede wszystkim niski koszt pozbycia się ścieków. Oszczędności roczne przy średniej wielkości oczyszczalni, to około 2000 złotych. Posiadanie oczyszczalni to też minimum obowiązków – przykładowo posiadając szambo, należy pamiętać o wywozie go, tak więc zatrudnianiu co jakiś czas specjalnej usługi. Eksploatacja takiej oczyszczalni również jest na bardzo niskim poziomie. To rozwiązanie niemal bez wad!

Jeśli już państwo zdecydują się na montaż własnej oczyszczalni ścieków w rejonach Olkusza, należy się dobrze skupić na wyborze firmy, która się tym zajmie. Tylko powierzenie tego zadania naprawdę doświadczonym osobom daje gwarancje dobrego wykonania. Wszystkie prace związane z montażem takiej oczyszczalni muszą być wykonane zgodnie z wytycznymi. Firma z długoletnim doświadczeniem dobrze wie jak stosować się do takich wytycznych i sprawić, by nie były one właściwie żadnym problemem.

Co należy sprawdzić przed montażem Oczyszcalni Ścieków?


  • Stan prawny działki
  • Warunki zabudowy
  • Dojazd i granice działki
  • Topografia działki
  • Uzbrojenie działki
  • Historię terenu
oczyszczalnie ścieków Olkusz


oczyszczalnie ścieków Olkusz