OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW CZĘSTOCHOWA

BIOLOGICZNE I EKOLOGICZNE OCZYSZCZALNIE CZĘSTOCHOWA


Firma Kingspan od ponad dekady świadczy swoje usługi na rynku i utrzymuje wysoki poziom wykonywanych prac. W ofercie przedsiębiorstwa znaleźć można innowacyjne i nowoczesne urządzenia odpowiadające za gospodarowanie wodą i ściekami. Przede wszystkim mowa tutaj o studzienkach kanalizacyjnych, separatorach, budowlach ekologicznych, zbiornikach oraz innych specjalistycznych urządzeniach wspierających odprowadzanie ścieków, wody i w technice basenowej. Firma ta opiera swoją pracę na wieloletnim doświadczeniu, ponadto korzysta z wysokiej jakości materiałów oraz z nowoczesnych i zaawansowanych technologii, dzięki którym wielu użytkowników wspomnianego systemu jest usatysfakcjonowanych z jego działania. Montaż oczyszczalni w Częstochowie, Kłobucku, Rędzinach, Olsztyn, Krzepice i Lubliniec. Prezentowane rozwiązania biologiczne sprawdzają się szczególnie w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest dosyć wysoki lub gdy grunt wykazuje słabą przepuszczalność wody. Mowa tutaj głównie o terenie gliniastym. Zdarza się także, iż powodem komplikującym sprawę jest nieodpowiednia powierzchnia działki oraz jej ukształtowanie, co wymaga dodatkowego i przemyślanego drenażu.

oczyszczalnie ścieków Częstochowa


oczyszczalnie ścieków Częstochowa


Warto zaznaczyć, iż przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest jedną z najlepszych alternatyw dla kanalizacji miejskiej czy szamb. W skład oferty omawianej firmy wchodzą ponadto różnego rodzaju systemy kontenerowe, przemysłowe oraz miejskie. Istnieje także możliwość modernizacji już istniejących systemów, ich unowocześnienia czy dostosowania do zmiennych warunków. Co ważne dla użytkowników takich systemów, nie każda budowa oczyszczalni wiąże się z koniecznością uzyskiwania zgody na budowę. Jedną z takich oczyszczalni jest oczyszczalnia dla gospodarstwa domowego. Jej dobowa przepustowość sięga nawet do 7,5 metra sześciennego. Ważne jest jednak, by przed przystąpieniem do prac dokonać ich zgłoszenia w Starostwie Powiatowym na minimum 30 dni przed planowanym terminem realizacji instalacji projektu. Mowa tutaj o urzędzie właściwym dla lokalizacji, w której zostanie zamontowana oczyszczalnia.

W czasie wizyty w Starostwie konieczne jest sprawdzenie, czy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę omawianej instalacji na danej działce. Jeżeli tak, cały schemat urządzenia zostanie naniesiony na mapę sytuacyjno- wysokościową w wybranej skali: 1:1500 lub 1:1000. Mapka może zostać odebrana w urzędzie w wydziale geodezji. Następnie wystarczy przesłać wspomnianą mapę do firmy, a przedsiębiorstwo dokona naniesienia planów całej instalacji bez żadnych dodatkowych kosztów dla użytkownika. Sporządzony zostanie także schemat działania oczyszczalni oraz jej opis techniczny. Kolejno należy przygotować dowód, iż użytkownik posiada prawo dysponowania nieruchomością dla celów budowlanych. Najlepiej jest przedstawić akt własności działki. Dla pewności, trzeba także dołączyć dokumentację o specyfikacji ruchowej i technicznej oczyszczalni oraz formularz odnośnie zgłoszenia budowy oczyszczalni ścieków dla danego gospodarstwa domowego. Po dniu, w którym wszystkie dokumenty zostaną złożone do urzędu, należy cierpliwie oczekiwać jakiejkolwiek odpowiedzi. Jeżeli w ciągu 30 dni inwestor nie otrzyma żadnego sprzeciwu co do budowy oczyszczalni, może spokojnie rozpocząć prace nad realizacją projektu. Brak odpowiedzi oznacza pozytywne rozpatrzenie złożonego wniosku. Ważne jest, by pamiętać o złożeniu zgody właściciela działki na odprowadzanie wód pościekowych, jeżeli projekt przewiduje także odprowadzanie już oczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych. Istotny jest ponadto operat wodno- prawny.
W zależności od tego, jaki rodzaj oczyszczalni ścieków pragnie się wybudować oraz w jakim miejscu będzie na działała, może okazać się, iż urząd wymaga złożenia dodatkowych dokumentów do wglądu. Taka sytuacja to chociażby konieczność wykonania oczyszczalni przy budynkach o charakterze usługowych bądź produkcyjnym. W tej sytuacji konieczne jest, by udać się o Starostwa Powiatowego i poprosić o pozwolenie wodno- prawne. Wspomniany urząd rozpatruje sprawę is twierdza, czy pozwolenie to zostaje nadanie osobie starającej się o powyższy dokument. Jeżeli sprawa zostanie rozpatrzona pozytywnie, następnie omawiane pozwolenie jest składane w starostwie wraz z wnioskiem informującym o zgłoszeniu budowy.

Zdarza się, iż Starostwo Powiatowe na terenie Częstochowy może poprosić o dodatkową dokumentację. Mowa tutaj o projekcie oczyszczalni. W momencie, gdy urząd zażąda wglądu, wtedy konieczne jest przygotowanie i wykonanie geotechnicznego badania gruntu, które wykonujemy w Częstochowie, Kłobuck, Krzepice, Nieznanice, Rędziny i Olsztyn. Kolejnym niezwykle istotnym dokumentem jest wykonanie projektu oczyszczalni przez doświadczonego i znającego się na rzeczy architekta. Ważne, by projekt ten był zgodny przepisami i wymogami, a także by został uzgodniony wraz ze wszystkimi urzędami wymagającymi obecności inwestora przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac nad budową przydomowej oczyszczalni ścieków. Tak przygotowana i skompletowana dokumentacja może zostać przekazana do Starostwa Powiatowego właściwego dla miejsca budowy oczyszczalni.

Istnieje jeszcze jedna sytuacja, w której Starostwo Powiatowe może zażądać dodatkowej dokumentacji. Mowa tutaj o większym zużyciu wody. Jeżeli takowe ma miejsce, będzie konieczne sporządzenie operatu wodnoprawnego. Dokument ten wymagany jest, gdy zużycie wody liczy się od 5 metrów sześciennych na dobę wzwyż. Ustawa Prawo Wodne wymaga sporządzenia wspomnianego operatu, złożenia go w urzędzie i oczekiwania na pozwolenie. Jeśli natomiast istnieje szansa, iż zużycie wody będzie wynosiło powyżej 7,5 metra sześciennego na dobę, pozwolenie na budowę jest niezbędne. Wtedy należy zgłosić się do urzędu i złoży odpowiedni wniosek, który po rozpatrzeniu może zakończyć się pozytywnym lub negatywnym wydaniem opinii. Zazwyczaj w momencie, gdy w ciągu 30 dni, gdy inwestor nie otrzyma żadnej negatywnej odpowiedzi, równoznaczne jest to ze zgodą na rozpoczęcie prac budowlanych i montażu przydomowej oczyszczalni ścieków.

Omawiany przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków są bardzo cenione przez wielu użytkowników ze względu na ich niezależność od miejskiego systemu kanalizacyjnego. Co więcej, dzięki nim użytkownicy inwestują w rozwiązanie ekologiczne, bardzo łatwe w obsłudze i tanie w utrzymaniu. Nie trzeba liczyć się z wysokimi kosztami oraz z jakimkolwiek zagrożeniem dla środowiska. Omawiane oczyszczalnie sprawdzają się świetnie w jednorodzinnych i wielorodzinnych gospodarstwach domowych, ale także na osiedlach. Znajdą także zastosowanie w niewielkim przemyśle oraz sektorze usług. Inwestycja zwraca się bardzo szybko, a koszty w porównaniu z innymi alternatywnymi systemami odprowadzania ścieków są niskie i pozwalają na budowę oczyszczalni również przez osoby o przeciętnych zarobkach. Warto zastanowić się nad takim ekologicznym rozwiązaniem i skorzystać z usług wspomnianej firmy, jako że wieloletnie doświadczenie i znajomość wszystkich wymogów prawnych pozwala na sprawne i bezproblemowe instalacje systemów odprowadzania ścieków z gwarancją zadowolenia.

Co należy sprawdzić przed zakupem działki?


  • Stan prawny działki
  • Warunki zabudowy
  • Dojazd i granice działki
  • Topografia działki
  • Uzbrojenie działki
  • Historię terenu